Współpraca ze środowiskiem

Dzięki podjętym różnorodnym działaniom z zakresu edukacji zdrowotnej priorytetem pracy placówki w ciągu ostatnich kilku lat stała się nasilona realizacja zagadnień wpływających na zdrowy styl życia dzieci i dorosłych. Wiedząc jak ważne jest obecnie kształtowanie nawyków i zachowań prozdrowotnych u dzieci w wieku przedszkolnym cały personel Przedszkola nr 5 pragnie, aby rosło zdrowe pokolenie bardziej świadome zagrożeń cywilizacyjnych. Uwieńczeniem tych wzmożonych inicjatyw prozdrowotnych stało się uzyskanie przez nasze przedszkole w listopadzie 2009r. Wojewódzkiego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie.

Wychowankowie przedszkola systematycznie uczestniczą w realizacji wielu zadań i przedsięwzięć o charakterze prozdrowotnym oraz biorą aktywny udział w różnych formach edukacyjnych z tego zakresu współpracując systematycznie z:

• Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Tarnobrzegu,
  • Zarządem Oddziału PCK w Tarnobrzegu,
  • Strażą Pożarną,
  • Strażą Miejską,
  • Policją,
  • Placówką Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu,
  • Szkołą Podstawową nr 3, nr 4 w Tarnobrzegu,
  • Publiczną Biblioteką Miejską w Tarnobrzegu,
  • wieloma instytucjami wspierającymi rozwój dzieci w wieku przedszkolnym.

Efektywna współpraca z tymi instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz edukacji skutkują wzorowym postrzeganiem dokonań przedszkola w środowisku lokalnym.

Nauczycielki przedszkola z zaangażowaniem organizują wiele imprez o charakterze środowiskowym i przedszkolnym, które stały się tradycją przedszkola. Należą do nich:

• Kiermasze świąteczne,
  • Wigilia w przedszkolu,
  • Dni Otwarte placówki.
  • Piknik Rodzinny,
  • Spotkania adaptacyjne dla najmłodszych wychowanków placówki.

Ponadto placówka wspiera wszelkie lokalne inicjatywy uczestnicząc z wychowankami w akcjach charytatywnych i kampaniach społecznych:

• „Podziel się sercem - podziel się złotówką”,
  • „Wszystkie dzieci nasze są" ,
  • „Wielka scena – mali artyści”,
  • Zbiórka dla schroniska w Machowie,
  • „Piękna Nasza Polska Cała”,
  • Góra Grosza,
  • Zbiórka nakrętek dla chorych dzieci.

Przedszkole nr 5 w Tarnobrzegu aktywnie uczestniczy w Klubie Czytających przedszkoli.
Ta akcja społeczna ma na celu edukację czytelniczą i promocję czytania książek wśród dzieci
w wieku przedszkolnym w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Realizując to przedsięwzięcie przedszkole korzysta z pomocy rodziców wychowanków
i systematycznie ich angażuje w spotkania czytelnicze w placówce.

(C) 1976 - 2024 Przedszkole nr 5 w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | projekt graficzny grafium.com.pl